Forum 11groszy Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Hitman: Blood Money

 
Odpowiedz do tematu    Forum 11groszy Strona Główna » Gry Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Hitman: Blood Money
Autor Wiadomość
Szymen
Marszałek Polski
Marszałek PolskiDołączył: 07 Lis 2006
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: mam to wiedzieć?

Post Hitman: Blood Money
W stanach Zjednoczonych nadszedł rok wyborów prezydenckich jak również wybory na wiceprezydenta. Tematem, wokół, którego obraca się kandydatura teraźniejszych wyborów jest legalizacja klonowania. Temat tak kontrowersyjny, że przysporzył nie małego szumu, między innymi za sprawą zabójstwa wiceprezydenta USA - Spauldinga Burke'a. W wyniku tego zdarzenia Kongres nalega by odbyły się wybory na zajęcie stanowiska wiceprezydenta - głównie zależy im na człowieku, który potępi legalizację klonowania - najlepszym kandydatem wydaje się Daniel Morris, który zostaje posadzony na stołku wiceprezydenta. Jednak sam prezydent - Tom Stewart jest jak najbardziej za legalizacją klonowania, co nieco oburza Kongres, jak i wielu wysoko postawionych ludzi, jednak Tom ma ambitne plany i zamierza wygrać wybory, pozostawiając swego konkurenta - Franka Morgana - daleko w tyle.

Na przestrzeni kilku ubiegłych lat - utworzone zostało ugrupowanie, podające się jako "Franchise", którzy dosyć mocno wywarli nacisk na rynku, przez co zagrozili pozycji Agencji ICA. Grupa "Franchise", parająca się również klonowaniem, w wyniku wielu eksperymentów wytworzyła własną serię klonów - albinosów, a tym samym zyskała dosyć duże wpływy w rządzie Stanów Zjednoczonych - korzystając z nich ustawili swojego człowieka do polityki - Daniela Morrisa, który został wybrany na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Celem ugrupowania "Franchise" jest stworzenie klona doskonałego, który odpowiednio zmodyfikowany, wykonywał by dla rządu specjalne operacje, m.in. eliminacje wrogów. Głównym wrogiem, który stoi na ich drodze jest ówczesny prezydent, który według nich powinien zostać zlikwidowany, ponieważ chce zalegalizować klonowanie, co nie jest na rękę ugrupowaniu. Gdyby legalizacja klonowania nie została zaakceptowana, ów klonowanie dostępne było by wyłącznie dla ugrupowania pokroju Franchise - dlatego też tak bardzo zależy im na zlikwidowaniu prezydenta jak i każdego wysoko postawionego człowieka, który popiera legalizację klonowania.

Przeciwko legalizacji klonowania wypowiedział się Alexander Leland Cayne - lider grupy Franchise. Jego sprzeciw miał głównie na celu przekonanie społeczeństwa, że klonowanie jest zgubą dla ludzkości - najwredniejszą bronią jaka może doprowadzić do wielkiego konfliktu światowego. W wyniku niefortunnego wypadku - Cayne został inwalidą, jednak jego podświadomość cały czas podpowiadała mu, że ten wypadek nie był przypadkowy, a prawdopodobnie był on nieudanym zamachem na jego osobę. Na Alexandze to zdarzenie wywarło tak wielkie wrażenie, że zaczął on studiować psychologię płatnych zabójców, która stała się jego obsesją do tego stopnia, że kiedy natrafił na trop 47 - słysząc lokalne opowieści o tajemniczym zabójcy - za wszelką cenę chciał go pochwycić i wykorzystać jego szpik kostny to własnych badań nad klonowaniem.

Tym czasem 47, wykonywał standardowe zlecenie w Paryskiej Operze, gdzie zlikwidował Alvaro'a D’Alvadea'a oraz Richarda Delahunta, jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem i w drogę wszedł przyjaciel obu ludzi, który widocznie dowiedział się wcześniej o zabójstwie tenora i ambasadora. 47 został przez niego postrzelony. Uciekł do pobliskiego hotelu, w którym - gdyby nie pomoc pewnego człowieka - dopełnił by swego żywota. Jednak to nie wszystkie kłopoty jakie przygotowało mu życie - na jego nieszczęście szef policji wytropił 47-ego oraz otoczył cały budynek wraz z oddziałami specjalnymi. Jednak 47-emu udało się zbiec i przy okazji zlikwidować inspektora Fourniera, który musiał zginąć ponieważ zbyt wiele wiedział na temat 47. Po tym incydencie 47 zawiesił chwilowo swoją działalność do czasu kiedy Agencja uporządkuje sprawy związane z konkurencją.

Po pewnym czasie 47 decyduje się powrócić do dotychczasowego zawodu - jednak okazuje się że nie jest to najlepszy moment. Diana przedstawia obecną sytuację, która nie rysuje zbyt optymistycznie historii dla Agencji, która stopniowo zaczyna tracić wszelkie kontrakty jak i własnych ludzi - sprawy nabierają niebezpiecznego tempa.

47 otrzymuje zlecenie, które prowadzi go do kliniki leczące uzależnienia alkoholowe położonej w północnej Kalifornii. Od dłuższego czasu napływają informacje, że w klinice coś nie dzieje się jak powinno, seria nieszczęsnych wypadków, czy zgonów zwraca uwagę CIA. Na miejsce przybywa agent Smith, jednak kontakt się z nim urywa. 47 wykonując zlecenie, spotyka Smitha, któremu pomaga zbiec z kliniki, lecz nie było to takie łatwe ponieważ z kliniki wypuszczają co najwyżej ludzi w pełni uzdrowionych lub... martwych. W tym celu 47 wstrzykuje specjalne serum Smithowi, które wprowadza go w stan hibernacji, które sugeruje jego śmierć. Po udanej ucieczce Smith dostaje antidotum, które przywraca go do pełnej świadomości. Głównym celem w klinice staje się trzech kryminalistów - Carmine Desalvo, Lorenzo Lombardo oraz Rudy Menzana.

W jednym z kolejnych zleceń, 47 natyka się na lekki przedsmak działalności konkurencyjnej agencji - Franchise, która wysyła w trop za 47-ym kilku zabójców. Ich celem zostaje również jeden z polityków, który popiera legalizację klonowania - Jimmy Cilley, na którego nasyłają grupę zabójców "The Crows", w skład, której wchodzi jeden z klonów nowej generacji, wyprodukowanej przez ugrupowanie Franchise - Mark Purayah II. Jednak zamach nie zostaje wykonany, dzięki 47-emu. W kolejnych zleceniach agent 47 natyka się na coraz częstsze dowody iż ugrupowanie Franchise - którym dowodzi Alexander Cayne - chce za wszelką cenę zlikwidować naszego bohatera, jednak za każdym razem agentowi udaje się uniknąć bata wiszącego nad nim.

Franchise wywierają coraz większy nacisk na Agencję ICA, pod którym w końcu się ona ugina - Diana zmuszona jest zerwać kontakt z 47-ym. W wyniku tego agent zostaje odcięty od dopływu informacji. W kolejnych misjach w Nevadzie zdany jest wyłacznie na siebie. Wykonując jedną z misji w Las Vegas, 47 natyka się na kolejnych zabójców wysłanych by go zlikwidować, jednak sytuacja się odwraca i to zabójcy giną z rąk 47-ego. Misje w Las Vegas, są zarazem jego ostatnimi ponieważ Diana w wyniku zagrożenia dla niej samej jak i agenta 47 - jedynymi osobami, którzy są pozostałością po Agencji - decyduje się zamknąć działalność Agencji.

Podczas powrotu z Las Vegas, 47 znajduje ukrytego Smitha, którego wyrzuca podczas postoju, jednak Smith prosząc o pomoc agenta 47 przekazuje mu informację o tym, jakoby pewna grupa chce dokonać zamachu na życie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mowa naturalnie tu o ugrupowaniu "Franchise", które pożąda wsadzić na miejsce prezydenta swego człowieka - Daniela Morrisa, który jako prezydent, mający większą władzę mógłby się już postarać by nie dopuszczono do legalizacji klonowania - dlatego też ugrupowanie chce zlikwidować Toma Stewarta - tymczasowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jedynym powodem, dla którego 47 przyjmuje zlecenie jest bardzo wysokie wynagrodzenie.

Celem 47-ego staje się wiceprezydent - Daniel Morris, który od samego początku był podstawionym człowiekiem przez ugrupowanie "Franchise". Dodatkowym celem, który musi być zlikwidowany jest znany coraz bardziej ostatnim czasy klon - Mark Parchezzi III, pseudonim: "The Albino". Albino został głównie stworzony do likwidacji agenta 47 jednak dodatkowo został wysłany by zamordować prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po zlikwidowaniu Daniela Morrisa, 47 spotyka na swej drodze Marka Parchezzi'ego III. Dochodzi do starcia - pojedynku najlepszych zabójców - z którego agent 47 ledwo uchodzi z życiem, a Albino ginie...

47-my wraca do swej kryjówki, gdzie pozostało mu czekać na nieuniknioną (jakby się mogło wydawać) destrukcję ze strony "Franchise". Ku zdziwieniu agenta 47, do kryjówki wpada pośpiesznie Diana - wyjaśnia mu, że został on otoczony i opór z jego strony jest zbędny, a ona sama ryzykując życie przedostała się do niego. Chcąc mu wyjaśnić plan jaki wcześniej ułożyła - przekazała kartkę z instrukcją 47-ego, lecz ten zdesperowany i zamotany całą sytuacją całkowicie odrzucił jakiekolwiek wyjaśnienia, Dinana wykorzystując jego nieuwagę - wbiła mu strzykawkę z forum hibernacji (tego samego co w przypadku agenta Smitha), cicho szepcąc mu do ucha, że to jedyne wyjście... 47 całkowicie zaskoczony osunął się na ziemie, po czym zastygł w nie ruchu. W tym momencie do pomieszczenie wchodzą medycy z ugrupowania 47-my wraca do swej kryjówki, gdzie pozostało mu czekać na nieuniknioną (jakby się mogło wydawać) destrukcję ze strony Franchise, którzy przybili w celu jak najszybszego pobrania szpiku kostnego od zmarłego 47-ego. Tym czasem Diana wyżala się Alexandrowi Caynowi, że nigdy jeszcze nikogo w swym życiu nie zabiła - Alexander pociesza ją, że zyskała jego zaufanie i że może liczyć, że będzie bardzo wartościową pomocą w ugrupowaniu.

W dzień po całym zajściu Alexander pod przykrywką opowiedzenia swojej biografii - zaprasza do swej rezydencji reportera Ricka Hendersona. Celem Cayne'a było legalne wypuszczenie historii klona 47 w świat, w celu pokazania szerszej ludności, czym są eksperymenty z klonowaniem, do czego mogą doprowadzić i jakie zagrożenie stanowią dla dzisiejszego świata - oczywiście to wszystko jest tylko mistyfikacją, która ma na celu stworzenia wyłączności do klonowania ugrupowaniu "Franchise". W celu pokazania dowodów reporterowi - Cayne zabiera go na uroczystość pogrzebu zwłok agenta 47. Diana, która obecnie pracuje dla ugrupowania jako pielęgniarka Cayne'a również jest gościem ceremonii. Ku nie uwadze innych zgromadzonych na pogrzebie osób, Diana przygotowuje antidotum, które wciera w usta poprzez szminkę, a następnie daje "pożegnalny" pocałunek agentowi 47 oraz kładzie na jego torsie w pamięci o nim - dwa pistolety AMT Hardballer. Kiedy wszyscy zaczynają opuszczać kaplicę, agent 47 niespodziewanie przebudza się z "śmierci klinicznej" - rozpoczyna się rzeźnia, w której giną wszyscy, którzy byli świadkami pogrzebu (oprócz Diany, która wcześniej opuściła pogrzeb), łącznie z pastorem, reporterem oraz samym Alexandrem Leland Cayne'em. 47 odchodzi....

W finalnej scenie jesteśmy świadkami rozmowy Diany między swym szefostwem przez telefon, gdzieś w Wielkiej Brytanii, która informuje ich, że Agencja wznowiła swą działalność lecz nie są w stanie nawiązać kontaktu z agentem 47 - nie mają nawet pewności czy udało mu się przeżyć. W tym samym czasie, po drugiej stronie globu agent 47 zaczyna rozmowę z dealerem broni...

Producent:
IO Interactive
Wydawca PL:
Cenega Poland
Gatunek:
Akcja
Tryb gry:
Single player
Premiera:
wtorek, 2 maja 2006
Premiera PL:
2006
Wymagania:
Arrow System Windows 2000/ Microsoft Windows XP
Arrow Pentium 1.5GHz
Arrow 512MB MB RAM
Arrow karta graficzna 64 MB z pixel shader 2.0
Arrow HDD 5GB
Post został pochwalony 0 razy
Czw 10:39, 22 Mar 2007 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum 11groszy Strona Główna » Gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin