Przegląd tematu
Romano
PostWysłany: Sob 22:45, 30 Gru 2006    Temat postu:

Boruc to jest gościu Cool ale Kowalewski jest jednak lepszy, choć może to tylko taki dobry dla niego sezon. Cóż czas pokaże, który z panów będzie spisywał się lepiej. A tak pozatym Żuraw i Boruc są świetni, w sumie to także dzięki nim Celtic jest mistrzem Szkocji. Very Happy
Szymen
PostWysłany: Wto 23:38, 21 Lis 2006    Temat postu: Wspaniała obrona Boruca!

W spotkaniu piątej kolejki Ligi Mistrzów Celtic Glasgow wygrał u siebie 1:0 z Manchester United i zagwarantował sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Zwycięstwo gospodarzom dała bramka Shunsuke Nakamury z rzutu wolnego w 81. minucie spotkania.
W wyjściowym składzie Celtiku na ten mecz znalazło się dwóch Polaków - Maciej Żurawski i Artur Boruc. Napastnik reprezentacji w pierwszej połowie niczym się nie wyróżnił i po przerwie nie pojawił się już na boisku. Boruc wykazał się dobra interwencją po strzale Cristiano Ronaldo, który był w sytuacji "sam na sam" z Polakiem.

W drugiej połowie żadnej z drużyn długo nie udawało się stworzyć dogodnej okazji do zdobycia bramki. Swoją szansę wykorzystał w 81. minucie lewoskrzydłowy gospodarzy Nakamura, który z rzutu wolnego z 18 metrów trafił w "okienko" bramki Edwina van der Sara.
W 90. minucie na miano bohatera Celtiku zasłużył reprezentacyjny golkiper, który w świetnym stylu obronił rzut karny wykonywany przez napastnika gości Louisa Sahę. Sędzia podyktował "jedenastkę" po zagraniu ręką Thomasa Gravesena, który stał w murze przy rzucie wolnym.

Dzięki zwycięstwu drużyna prowadzona przez Gordona Strachana zapewniła sobie wyjście z grupy. Nawet jeśli mistrzowie Szkocji przegrają w ostatnim meczu z FC Kopenhaga, przejdą do fazy pucharowej - z drugiego miejsca w przypadku wygranej MU w meczu z Benfiką, lub z pierwszego, jeśli wygrają Portugalczycy. W tym drugim przypadku zespół Alexa Fergusona nie wyjdzie z grupy, ponieważ będzie miał tyle samo punktów co "Bhoys", a w pierwszym meczu z udziałem tych drużyn "Czerwone Diabły" wygrały 3:2, więc drużyna z Glasgow awansuje dzięki bramkom wyjazdowym.

Celtic Glasgow - Manchester United 1:0 (0:0)